ارسال پیامک با نام تجاری - پیام فا حتما تاکنون از سمت ایرانسل با نام Irancell یا همراه اول به نام HAMRAHAVAL پیامک دریافت نموده اید. بجای شماره ارسال کننده پیامک، نام ایشان درج می شود. به این نوع ارسال ، ارسال پیامک با نام تجاری یا برچسب پیامک گفته می شود.در صورت در خواست مشتری و موافقت ايرانسل، "برچسب پيامک" به مشتری ارائه خواهد شد. در اين صورت به جای درج کد کوتاه در زمان دريافت پيامک در ارسال BTS، نام تجاری اختصاص يافته به مشتری در صفحه تلفن مشترک نمايش داده مي شود. در اپراتور ایرانسل حق استفاده سالیانه 100 میلیون ریال (10 میلیون تومان) و در اپراتور همراه اول حق استفاده سالیانه 1 میلیارد و 800 میلیون ریال (180 میلیون تومان) می باشد. ماليات بر ارزش افزوده به نرخ مصوب سالانه به کليه صورتحساب های صادره برای مشتری اضافه گرديده  که مي بايست توسط مشتری بعنوان بخشي از مبلغ نهايي صورتحساب به ايرانسل و همراه اول پرداخت گردد. شایان ذکر است پس از ارسال مدارک، پروسه از سوی شرکت ارتباطات سیار و یا ایرانسل انجام می گردد سپس برای رگولاتوری ارسال خواهد شد؛ لذا بازه زمانی دقیقی نمی توان برای انجام آن در نظر گرفت.   پیام فا، 24 ساعته…
خط ثابت با پیش‌شماره 021 و 026 امکان ثبت خطوط پیامکی معادل خطوط تلفن ثابت شما را فراهم می سازد، البته اگر در تهران یا کرج ساکن هستید و امکان تماس سریعتر را برای دریافت کنندگان پیامک فراهم می کند. از مزایای این اپراتور ثبت خطوط معادل شماره تلفن تهران و کرج (امکان تماس پس از دریافت پیامک)، تعرفه پیامک به نسبت پایین (بیشتر از اپراتور 50001)، تعرفه پایین ثبت خطوط، قابلیت دریافت گزارش دقیق و بدون تداخل با خطوط تلفن می باشد.
خرید خط 5000 - پیام فا اپراتور 50001، بر خلاف دیگر اپراتورها، با شماره 5 شروع می شود. تعرفه پایین ارسال پیامک این اپراتور باعث جذب مشتری زیادی گردیده است. شما می توانید خطوط 15 و 14 رقمی اپراتور 5000 را بصورت رایگان از طریق پنل> عملیات حساب > خرید شماره، تهیه نمایید. خطوط با ارقام کمتر نیز از همین مسیر قابل دریافت می باشند. از مزایای این اپراتور می توان به خرید خطوط تنها به صورت سفارشی و انتخاب ارقام ، تعرفه پایین ثبت خطوط اختصاصی، بازگشت هزینه پیامک های نرسیده به مخابرات و امکان خرید سرشماره 8 رقمی و دریافت رایگان کلیه زیر شاخه ها تا 15 رقم (البته هزینه بالاتری به نسبت خطوط عادی دارد.) اشاره کرد.
خرید خط 3000 - پیام فا اپراتور 3000 نیازی به معرفی ندارد! قطعا همه تلوزیون رو برای یک بار هم که شده تماشا کردیم و زیرنویس برنامه ها رو دیدیم که شماره سامانه پیامکی شون رو نوشتن، همه با شماره 3000 شروع میشه. پس معلوم میشه اپراتور 3000 اپراتور معتبری هست و در حال حاضر 90% وزارت خانه ها و ادارات و سازمان ها از این اپراتور استفاده می کنند. سرعت ارسال خطوط این اپراتور متوسط بوده، نیاز به تمدید سالیانه ندارد، هزینه خطوط با ارقام بالا، پایین تر از اپراتور 1000 و 2000 می باشد. هزینه پیامک های تحویل نشده در این اپراتور نیز عودت می گردد. پیام فا میزبان کاربرانی که تمایل به استفاده از این خطوط را دارند، می باشد.
خرید خط 2000 - پیام فا اپراتور 2000 از با سابقه های بازار پیامک ایران محسوب می شود. ارسال پیامک با این اپراتور مزایایی از جمله سرعت ارسال بسیار بالای پیامک و گزارشات دقیق تحویل پیامک می باشد. هزینه ثبت خطوط این اپراتور به مراتب از بقیه اپراتورها بالاتر بوده و همچنین تعرفه ارسال پیامک آن متفاوت می باشد. هر ساله 60 الی 70 درصد مبلغ اولیه بابت تمدید خط از کاربر، توسط اپراتور دریافت می شود. با این تفاسیر پیام فا هزینه اولیه کمتری در ثبت این خطوط نسبت به بقیه شرکت ها از کاربر دریافت می کند.
خرید خط 1000 - پیام فا شرکت رهیاب گستر که بیشتر با عنوان اپراتور 1000 شناخته شده است از اپراتورهای قدیمی ارسال پیامک می باشد. سرعت ارسال این اپراتور بسیار بالا بوه و مراکز و سازمان‌های دولتی و خصوصی زیادی از این خطوط استفاده می‌کنند. از مزایای این اپراتور می توان به سرعت بسیار بالا در ارسال پیامک، قابلیت انتخاب شماره دلخواه، بازگشت هزینه پیامک های نرسیده به مخابرات، عدم نیاز به تمدید سالیانه و  قابلیت دریافت گزارش دقیق اشاره کرد. جهت خرید خط از این سرشماره از پنل کاربری خود وارد بخش عملیات حساب>خرید شماره شده و خط موردنظر را خریداری نمائید. خط پس از 24 الی 48 ساعت کاری برای شما فعال خواهد شد.
خط اختصاصی رایگان برای پنل پیامک - پیام فا کلیه کاربرانی که از سامانه های پیامکی استفاده می کنند موظف به اخذ یک خط اختصاصی جهت ارسال و دریافت پیامک هستند. پیام فا به منظور قدردانی و حمایت از کاربران خود اقدام به ارائه خط 14 رقمی رایگان با پیش شماره 5000 نموده است. شما می بایست پس از ثبت نام در سامانه و ارسال تصویر کارت ملی خود، پس از انجام فرآیند احراز هویت، به بخش خرید شماره مراجعه نموده و خط اختصاصی خود را تهیه بفرمایید. توجه بفرمایید خطوط با سرشماره های 1000، 2000، 3000، 021 و نام تجاری جهت خریداری فعال بوده، اما نیازمند پرداخت مبلغ خط می باشد که بصورت آنلاین برای شما محاسبه می گردد.
آموزش خدماتی کردن خط پنل پیامک - پیام فا طبق ابلاغيه شركت ارتباطات سيار ايران از اول ارديبهشت ماه سال ٩٢ ، سرشماره هاي ارسال پيامك به دو شاخه خدماتي و تبليغاتي به شرح ذيل دسته بندي ميشوند: شماره هاي خدماتي  متعلق به شركت ها، دفاتر و سازمانهايي است كه پيامكهايي با محتواي خدماتي، مشخص و در محدوده كاري همان مجموعه براي مخاطباني شناخته شده كه خود درخواست دريافت اين  پيامكها را داده اند، ارسال مي كنند و محتواي آن اطلاع رساني و ارائه خدمات به افراد داوطلب و شناخته شده است. هرگونه ارسال پيامك كه بدون رضايت صاحب تلفن همراه و بدون اطلاع ايشان صورت گيرد، پيامك تبليغاتي محسوب مي شود و ارسال اينگونه پيام ها براي مخاطباتي كه خود درخواست عدم دريافت اين پيامكها را داده اند امكانپذير نيست. کاربران پیام فا می توانند پس از ثبت نام در سامانه و دریافت خط اختصاصی خود از مسیر عملیات حساب > خرید شماره ، نسبت به تکمیل اطلاعات و فرم های لازم جهت شروع فرآیند خدماتی سازی خط خود اقدام نمایند. خدماتي شدن خطوط فقط براي اشخاص حقوقي كه داراي شناسه ملي و شماره ثبت مي باشند، امكان پذير است. ارائه تعهدنامه تكميل شده فايل پيوست، در سربرگ شركت يا سازمان به همراه مهر و امضاي صاحبان امضا. فرآیند خدماتی شدن خطوط از مسیر پشتیبانی > درخواست خط خدماتی انجام خواهد شد.
خط اشتراکی پنل پیامک - پیام فا خط اشتراکی به خطوطی اطلاق می شود که بین همه کاربران سامانه به اشتراک گذاشته می شود و صرفاً قابلیت ارسال پیامک را دارد و امکان دریافت پیامک روی خطوط اشتراکی میسر نیست. خطوط اشتراکی ترجیحاً رند و کوتاه هستند. هدف از ارائه خطوط اشتراکی صرفا جهت سهولت کاربران برای ارسال پیامک های با تعداد کم و زیباتر شدن اطلاع رسانی یا تبلیغ ایشان می شود. در صورتی که کاربری قصد ارسال انبوه و مداوم داشته باشد، می بایست خط اختصاصی تهیه نماید. پیام فا بصورت 24 ساعته و 7 روز هفته در کنار شماست.