نکات فوق مهم برای موفقیت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ابتدایی ترین اساس موفقیت نیاز 


شخصی را تصور کنید که مخارج خانواده روی دوشش است و فقط تمرکزش را روی کارش گذاشته باشد راهی جز حرکت رو به جلو نخواهد داشت .
وقتی انسان یک دلیل فشار دهنده داشته باشد به راحتی دست از ادامه ی مسیرش نمیکشد و پستی بلندی های راه او را ناامید نمیکند این آدم احتمال موفقیت بالایی دارد.

استفاده درست از اتفاقات زندگی

یکی دیگه از اساسی ترین اصول موفقیت در بیزینس استفاده درست اتفاقات زندگی است ، در تجارت یک اتفاق باعث تغییر زندگی شخص میشود باید قدر این فرصت ها را دانست .
اتفاقات یا ناخواسته جلوی پای شما قرار میگیرند (مثلا ملاقات با یک انسان بزرگ در اون لحظه باید باید طوری رفتار کرد که بیشترین تاثیر را روی اوت شخص بگذاریم) یا خود شخص آن اتفاق را ایجاد میکند (مثلا جلسه ای برگزار می کنم که اگر تجارت خود را درست معرفی کنم زندگی ام تغییر میکند) .
باید به این نکته توجه کنیم که باید قدر فرصت های زندگی را دانست و بیشترین تاثیر گذاری را در این فرصت ها داشته باشیم .
تاثیرگذاری به صورت های مختلفی امکان پذیر است
۱ زبان بدن
۲ میمیک چهره
۳ فن بیان
۴ پوشش و ظاهر
۵ خوش بو بودن
بو تاثیر گذارترین حس در زندگی است بو برای شما تصویر درست میکند .
بین ۳ تا ۱۲ ثانیه طول میکشد که تصویری از شما در ذهن فرد مقابل ایجاد میشه همه تلاشتون در این باشد که بتوانید بهترین تصویر از خودتون رو در ذهنش ایجاد کنید اگر تصویر ایجاد شده منفی باشد  به راحتی نمیتوان اون تصویر رو تغییر داد .

ایجاد امضا مخصوص شخص خودتان

نکته ای دیگه ای که میتونه باعث موفقیت یک شخص یا بیزینس بشود ایجاد یک امضا است خودتون را در یک یا چند صفت گلد کنید مثلا همه متفق القول اند که فلانی دستش سمت مال حرام نمیره فلانی کسی دروغ ازش نشنیده فلانی خوش برخورده .  طوری برخورد کنید که مردم بهتون اعتماد کنند ، دیدگاه مردم را نسبت به خود و بیزینستان تغییر دهید ، رفتار ها و دیدگاه مردم به راحتی قابل تغییر هستند
مثال : مردی همراه با پسر بچه اش وارد قطار میشوند پسرک بسیار شیطنت میکند مسافرین قطار را کلافه میکند مسافرین از پدرش میخواهند که جلوی پسرش را بگیرد یا به او تذکر دهد .
پدر پسر با غمی که در چهره دارد از همه عذر خواهی میکند و میگوید که همسرش ساعاتی پیش فوت شده و او نمیداند که این موضوع را چطور به پسرش بگوید بنظر شما در آن لحظه رفتار مسافرین با پسرک چقدر تغییر میکند .

وجه تمایز در بین رقبا در ذهن مخاطب ایجاد کنید 

 اصل بعدی اینکه بیزینست یا خدماتت رو جوری ارائه بدی که مردم از بین هزار نفر دیگه شما رو انتخاب کنند آپشن اضافی چی دارید ، این سوالو از خودم بپرسم چه چیزی بیزینس و تجارت منو از بین این همه رقیب ممتاز میکنه این رو جواب بدی موفقیت توی چنگته .

جغرافیا در تجارت 


مناطق نسبت به هم متفاوت هستند محصول شما میتواند در نقطه ای از یک شهر ۱۰۰ تومان باشد و همان محصول در نقطه ی دیگری از همان شهر ۲۰۰ تومان باشد
تفکر افراد در مناطق مختلف باهم متفاوت هست دونستن این که مردم اون منطقه چطور فکر میکنند یکی از الزاماته.

اعتبار


مهمترین کلید موفقیت اعتبار است ، اعتبار یعنی اگر به ده نفر زنگ زدی و پیشنهادی بهشون دادی هشت نفر استقبال کنند ، اعتبار بسیار بسیار و باز هم تاکید میکنم بسیار آهسته به دست میاد ممکنه با یک اشتباه از دست برود.
خب سوال اینه که چطور میتونم اعتبار پیدا کنم ؟
اول باید اعتبار بدید تا اعتبار بدست بیاوردید باید یک سرویس ارائه بدی تا یک سرویس بگیری ، اعتبار خاص ترین و با ارزشترین و بی قیمت ترین داشته هر فرد در تجارت است.


نکات مهم :
  1. گاها شما در تجارت خود به یک کاتالیزور نیاز دارید کسی که بتونه ارتباط با نیرو های مجموعه ی شما رو به دست بگیرد شما ممکنه مدیر خوبی نباشید و نتوانید کار ها را درست به مجموعه ی خود بسپارید در اینجا حتما نیاز به یک کاتالیزور پیدا میکنید 
  2. تهدیدات خود را بشناسید و به این توجه داشته باشید که اگر تهدیدات شما با نقاط ضعف شما یکی باشد تجارت شما به خطر می افتد

  3.  

     فقط حاشیه تجارت %۹۹ به ما میتواند سود برساند درآمد زایی خود را در اصل تجارت خود محدود نکنید‌

آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 بهمن 1401 19:58